چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > طنین قرآئت روح افزای قاری ایرانی در هندوستان


  چاپ        ارسال به دوست

طنین قرآئت روح افزای قاری ایرانی در هندوستان

به همت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در دهلی نو و با همکاری مرکز بین المللی تبلیغ و شورای عالی قرآن، قاری بین المللی ایرانی آقای سعید پرویزی برای چند قرآئت محفلی و افتخاری در چهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در کرالا هند که از 21 تا 23 مرداد ماه برگزار شد، حضور یافت.

قرائت شیوای قاری سعید پرویزی در مراسم افتتاحیه، اختتامیه و همچنین میان برنامه های مسابقات، مورد تحسین همه حاضران و متسابقین و بویژه داوران خارجی و هندی حاضر در برنامه قرار گرفت.


سعیدی رتبه نخست مسابقات بسیج، دانشجویان و همچنین اوقاف و امور خیریه ایران را در شناسنامه اش دارد.


چهارمین دوره این مسابقات که توسط گروه شرکتهای تجاری "تمام" (مشترک هندی-اماراتی) تحت عنوان جایزه قرآن "تمام" برگزار می شود، امسال در دو بخش بین الملل و داخلی برگزار شد. در بخش بین الملل 5 شرکت کننده هندی با شرکت کنندگانی از 5 کشور الجزایر، مصر، فرانسه، امارات متحده عربی و بنگلادش در رشته قرآئت سبع به رقابت پرداختند.

 

در بخش داخلی مسابقات نیز در دو رشته حفظ کل و قرائت 58 شهروند هندی رقابت کردند.


در بخش قرائت سبع که جمعا 10 نفر (5 هندی و 5 خارجی) به رقابت پرداختند به ترتیب آقایان یونس دادیس از کشور فرانسه، شمس مبارک و محمد طاها از کشور هندوستان مقامهای اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.


بخش بین الملل مسابقات را دو داور خارجی شیخ المقری احمد سعد الاسکندریه از کشور مصر و شیخ محمد حبیب عبدالقادر امارات متحده عربی و دو داور هندی قاری محمد ریاض احمد المظاهری از شهر لکهنو و مولانا قاری فخرالدین فرقانی از کرالا قضاوت کردند.

در بخش حفظ کل 30 نفر به رقابت پرداختند که به ترتیب آقایان محمد انس، محمد فیض و محمد یاسین از کشور هندوستان مقامهای اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.


در بخش قرائت 28 نفر به رقابت پرداختند که به ترتیب آقایان سیدجلال، محمد اسد، محمد رشاد از کشور هندوستان مقامهای اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.


در پايان مسابقات جوایز، هدایا و لوح سپاس به آقای سعید پرویزی و نفرات برتر مسابقات توسط نوشاد عبدالرحمن رییس مجموعه شرکتهای "تمام" دبی- کرلا اهدا گردید.

 

 

 


١٤:٢٤ - 1396/05/24    /    شماره : ٦٨٤٢٣٤    /    تعداد نمایش : ٢٠٠خروج