چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > با حضور نمایندگانی از نشر ایران 26 مین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی از روز شنبه 6 ژانویه 2018 برابر با 16 دی ماه 1396 به مدت 9 روز آغاز به کار کرد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور نمایندگانی از نشر ایران 26 مین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی از روز شنبه 6 ژانویه 2018 برابر با 16 دی ماه 1396 به مدت 9 روز آغاز به کار کرد

 

نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی نو هر سال با مشارکت ناشران هندی و خارجی برگزار می‌گردد. امسال این نمایشگاه با شرکت بیش از 35 کشور خارجی و ناشرانی از سرتاسر هند از تاریخ 6 تا 14 ژانویه 2018 برپا می باشد و اتحادیه اروپا مهمان ویژه این نمایشگاه است.

در مراسم افتتاحیه 26 مین نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی نو خانم سونیتا ناراین از فعالان محیط زیست و آقای کرلوسکی سفیر اتحادیه اروپا در هند و آقای بلدیو بهایی شرما مدیر اتحادیه ملی کتاب حضور داشتند. موضوع امسال نمایشگاه محیط زیست و تغییرات آب و هوایی بود . بیش از بیست کشور از اتحادیه اروپا و بیش از چهل کشور دیگر مانند کنادا، چین، مصر، ایران، انگلیس و غیره در نمایشگاه امسال حضور داشتند.از جمهوری اسلامی ایران خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و موسسه نمایشگاههای فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نمایشگاه شرکت نموده است. رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در دهلی نو نیز با بیش از 450 عنوان کتاب در این نمایشگاه شرکت کرده است.
لازم به ذکر است که نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی نو از 45 سال گذشته به طور مستمر توسط اتحادیه ملی کتاب(National Book Trust)، یک موسسه وابسته به وزارت توسعه منابع انسانی دولت هند برگزار می شود. این نمایشگاه در سال 1972 با 200 ناشر و در سال 2017 با 800 ناشر شرکت کننده برگزار شده بود. نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی بعد از نمایشگاه کتاب کلکته قدیمی ترین نمایشگاه کتاب در هند است.


دکتر دهگاهی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو در آیین گشایش نمایشگاه کتاب شرکت کرد و ضمن بازدید از غرفه های ایرانی با شخصیت های فرهنگی گفتگو نمود.

همچنین بنا به دعوت رئیس کتابخانه رضا رامپور افتتاح غرفه این کتابخانه توسط دکتر دهگاهی رایزن فرهنگی ایران صورت پذیرفت.


٠٩:٥٣ - 1396/10/17    /    شماره : ٦٩٥٦٣٨    /    تعداد نمایش : ٢١٠خروج