چهارشنبه ٠٥ تير ١٣٩٨
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > مصاحبه تلویزیونی و بازدید و ملاقات با مسئولین مجتمع رسانه ماراوا در هند


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه تلویزیونی و بازدید و ملاقات با مسئولین مجتمع رسانه ماراوا در هند


حجت اله عابدی معاون رایزن و وابسته فرهنگی ایران در دهلی نو قبل از ظهر چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 با حضور در "مجتمع فعالیت های رسانه ای و آموزش عالی مروه" در شهرک سینمایی نویدا در ایالت اتارپرادش (حومه دهلی) ضمن گفتگو با مسئولین آن مجتمع پیرامون فعالیت های فرهنگی و زمنیه های همکاری مشترک، در مصاحبه تلویزیون اینترنتیMStv وابسته به آن موسسه نیز شرکت و به سوالات خبرنگار آن شبکه پاسخ داد.

 

گفتگو با مسئولین مجتمع رسانه "ماروا استودیو"

عابدی در ابتدای این بازدید با آقایان آشوک تیاجی قائم مقام رییس و مدیرکل اجرایی مجتمع و مدیران بین الملل و تهیه و تولید و اجرایی تحت امر او ملاقات و پیرامون زمینه های مشترک همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو با مجتمع رسانه و آموزش عالی "ماروا استودیو" گفتگو کرد.

وی ضمن اشاره به برخی فعالیت های رایزنی فرهنگی در حوزه فیلم، گفت: ما علاوه بر هماهنگی حضور فیلمها و اصحاب رسانه در جشنواره های بین المللی و داخلی هند، نسبت به برگزاری جشنواره های مستقل فیلم ایرانی و یا در مقیاس کوچکتر، اکران فیلمهای ایرانی در مراکز و موسسات علاقه مند هندی هم اقدام می نماییم.


عابدی حضور در جشنواره های بین المللی فیلم در هند همچون گوا، گواهاتی، کلکته، دهلی، We Care و برگزاری فستیوال بزرگ فیلم ایرانی با مشارکت "وزارت اطلاع رسانی و رسانه هند" در "مرکز مدیریت فستیوالهای فیلم هند"، مشارکت در برگزاری جشنواره های فیلم ایرانی در دانشگاههای شهر های بریلی، لکهنو، کشمیر و همچنین کتابخانه مرجع "رضا" در شهر رامپور را تنها به عنوان نمونه هایی از فعالیتهای یکی دو ساله اخیر رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو در زمینه فیلم ایرانی ذکر کرد.
معاون رایزنی فرهنگی دهلی نو در ادامه به برخی زمینه ها و ظرفیت های همکاری رایزنی از جمله به عنوان حلقه ارتباطی بین موسسات فیلم و رسانه هندی با همتایان علاقه مند ایرانی اشاره کرد.
آقای آشوک تیاجی قائم مقام رییس و مدیرکل اجرایی مجتمع رسانه ای ماروا (ماروا استودیو) نیز از ظرفیت ها و زمینه های علاقه مندی موسسه گفتگو کرد.وی گفت "ماروا استودیو" علاوه بر ایستگاه رادیویی "Noida" با 17 ساعت پخش در شبانه روز یک تلویزیون انیترنتی (MStv) 24 ساعته را نیز اداره می کند که 20 درصد برنامه هایشان زنده و بقیه ضبط شده می باشد.

ایشان ساخت انیمیشین، برگزاری فستیوالهای نوبه ای و دوره ای ویژه بیش از 40 کشور، برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری بویژه جشنواره های فیلم و نمایشگاههای هنری، ساخت فیلمهای سینمایی را نیز از جمله دیگر فعالیتهای آن موسسه بر شمرد.

وی همچنین از برگزاری کارگاههای تخصصی یک تا 15 روزه با حضور مدرسین داخلی و خارجی از جمله کارگردانان و دست اندرکاران فیلم و رسانه به علاوه دوره های منجر به مدرک سه ماهه، یکساله و کارشناسی سه ساله در این مجتمع خبر داد که با همکاری Shobhit University در تمامی رشته های هنری وابسته به حوزه رسانه و صنعت رادیو، سینما، تلویزیون، اینترنت با جمعا 4000 دانشجو شاغل به تحصیل در جریان است.
آقای آشوک تیاجی آمادگی موسسه برای پذیرش و بورس در دوره های مختلف، تدریس یا برگزاری کارگاههای مشترک یا مستقل با اساتید و اصحاب رسانه ایرانی، برگزاری جشنواره های نوبه ای فیلم ایرانی، مشارکت در برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری ایرانی، تولیدات مشترک در ایران و هند، مبادله اصحاب رسانه را به عنوان بخشی از زمینه های همکاری قابل ذکر از سوی آن موسسه با رایزنی فرهنگی ج.ا. ایران در دهلی نو یا دیگر موسسات در ایران عنوان کرد.

مصاحبه معاون رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو با تلویزیون اینترنتی MStv وابسته با ماروا استودیو
حجت اله عابدی معاون رایزن و وابسته فرهنگی ایران در دهلی نو در حاشیه دیدار از "موسسه رسانه و آموزش عالی ماروا استودیو"، در مصاحبه تلویزیون اینترنتی MStv وابسته به آن موسسه شرکت و به سوالات خبرنگار شبکه در زمینه معرفی ایران، فرهنگ و تمدن و فعالیتهای فرهنگی و هنری بویژه در حوزه فیلم و سینما پاسخ داد.

وی گفت: ایران سرزمین شکوه و زیبایی با مردمانی گرم است. صاحب تمدن بزرگ و کهن که با پذیرش اسلام بر غنای آن هم افزوده شده است. دارای بناهای باستانی مورد علاقه و بازدید گردشگران بیشمار از سراسر دنیا بویژه هندوستان است.
معاون رایزن فرهنگی افزود: ایران یک کشور سینمایی است و سینمای ایران در جهان شهره است و جوایز متعددی را از جشنواره های معتبر بین المللی از آن خود کرده است.

ایشان گفت فیلم باید منعکس کننده واقعیتها و مشکلات جوامع در کنار راه حلهای آنها باشد و ما نیز با از طریق آنها برای کمک به همدیگر کوشش کنیم.
عابدی ساخت فیلمها و کارهای مشترک بین موسسات ایرانی و هندی را یکی از راههای خوب شناخت مردم دو کشور از همدیگر عنوان کرد و در این زمینه به برخی اقدامات سالهای اخیر فیلمسازان دو طرف اشاره کرد. وی ضمن اعلام علاقه مندی نهادهای ایرانی برای همکاری در زمینه تولیدات مشترک، فیلم را یکی از بسترهای مناسب برای مقابله هجمه های تبلیغات منفی رسانه های تحت مدیرتی سلطه و استعمار خواند.


بازدید از استودیو ها و مجتمع آموزش عالی وابسته به موسسه
عابدی در پایان این دیدار به منظور آشنایی با ظرفیت های کاری موسسه رسانه و آموزش عالی ماروا، از امکانات و فعالیت های بخشهای رادیویی، تلویزیونی و همچنین دانشکده رسانه مستقر در آن مجتمع نیز بازدید کرد.


" ماروا استودیو " یک موسسه چند منظوره معتبر رسانه ای و آموزشی است که در سال 1393 تاسیس شده است.


٠٨:٤٤ - 1397/02/13    /    شماره : ٧٠٤٥٨٩    /    تعداد نمایش : ٤٧٧خروج