سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > نمایشگاه و کارگاه نقاشی و نگارگری ایرانی در اتارپرادش هند برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه و کارگاه نقاشی و نگارگری ایرانی در اتارپرادش هند برگزار شد


با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و شاخه بین الملل صنایع رسانه و سرگرمی (وابسته به مجتمع فعالیت های رسانه ای و آموزش عالی مروه) نمایشگاه و کارگاه نقاشی 1 روزه توسط خانم محبوبه نیکوقدم در 2 آبان ماه 1398 در محل آن مجموعه در شهرک سینمایی نویدا در ایالت اتارپرادش (حومه دهلی) برپا شد.


این برنامه با حضور حجت اله عابدی معاون رایزن و وابسته فرهنگی ایران در دهلی نو، خانم محبوبه نیکوقدم مینیاتوریست، دکتر سندیپ مروه رییس مجتمع و رییس دانشگاه دانشگاه رسانه و هنر AAFT ، آقای آشوک تیاگی دبیرکل شاخه بین الملل، مدیران مدارس عالی وابسته به موسسه، هنرمندان، دانشجویان و دست اندرکاران هنری پیش از ظهر چهارشنبه 2 آبان ماه طی آیینی در محل آن مجتمع سینمایی و رسانه ای گشایش یافت.


35 اثر فاخر مینیاتور از خانم محبوبه نیکوقدم در این نمایشگاه و کارگاه یک روزه در معرض دید علاقه مندان گذاشته شد.

برنامه با آیین روشن کردن شمع در محل گالری ساختمان اصلی این مجموعه آموزشی عالی و رسانه ای با حضور چندین رسانه هندی و گزارگران شبکه های محلی، تلویزیونی و اینترنتی گشایش یافت.


دکتر سندیپ مروه رییس مجتمع فعالیت های رسانه ای و آموزش عالی مروه در در سخنان کوتاهی گفت: باعث افتخار است که در ادامه همکاریهای فرهنگی و هنری با رایزنی فرهنگی ایران در دهلی، یکبار دیگر با نمایشگاه فاخری از آثار یک هنرمند ایرانی در خدمت دانشجویان و علاقه مندان هستیم.

او افزود: بیش از 500 نمایشگاه و کارگاه در طول کار مدرسه عالی هنر داشته که این نمایشگاه و آثار ارائه شده جایگاه کاملا متمایزی دارد.
ایشان آرزو کرد این روند همکاری برای ارتقا دوستی بین دو ملت بین آن مجتمع و رایزنی فرهنگی ایران در دهلی ادامه یابد.


 
در ادامه حجت اله عابدی معاون رایزن و وابسته فرهنگی ایران در دهلی نو نیز با این جملات کوتاهی این برنامه را افتتاح کرد: زندگی هنر است و هنر هم زندگی است. آنجا که واژه ها سکوت می کند هنر سخن می گوید پس بگذاریم هنر با زبان خود سخن گوید.در حاشیه این برنامه عابدی معاون رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو علاوه بر حضور در گزارش خبری 6 تلویزیون محلی، ماهواره ای و اینترنتی، در یک مصاحبه اختصاصی نیز پیرامون فعالیتهای فرهنگی و هنری ایران در هند و علت برگزاری این نمایشگاه و کارگاه در یک مدرسه عالی، به سوالات خبرنگار تلویزیون اینترنتیMStv وابسته به آن موسسه پاسخ داد.
از این نمایشگاه و کارگاه یک روزه بیش از 1000 نفر بازدید کردند.خانم محبوبه نیکوقدم برای شرکت در جشنواره بین المللی فرهنگی هنری جیپور در ایالت راجستان به هند سفر کرده که با هماهنگی رایزنی و در ادامه حضورشان در دهلی این نمایشگاه و کارگاه یک روزه تگارگری نیز برپا شد.


شایان ذکر است اخیرا نیز با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و شاخه بین الملل صنایع رسانه و سرگرمی (وابسته به مجتمع فعالیت های رسانه ای و آموزش عالی مروه) جشنواره 2 روزه فرهنگی هنری ایران با موضوع فیلم، هنر و صنایع دستی ایرانی در روزهای 15 و 16 شهریور 1397 در محل آن مجموعه در شهرک سینمایی نویدا در ایالت اتارپرادش (حومه دهلی) برگزار شد.

شهرک سینمایی نویدا در ایالت اتارپرادش هند بزرگترین شهرک سینمایی در زمینه تولیدات رادیو و تلویزیونی و رسانه در هند و شاید در جهان به شمار می آید که در آن 15000 ایستگاه رادیویی، تلویزیونی، ماهواره ای و اینترنتی روزانه تولیدات خود را در سراسر هند و جهان عرضه می کنند.
"ماروا استودیو" علاوه بر ایستگاه رادیویی "Noida" با 17 ساعت پخش در شبانه روز، یک تلویزیون اینترنتی (MStv) 24 ساعته را نیز اداره می کند که 20 درصد برنامه هایشان زنده و بقیه ضبط شده می باشد.

ساخت انیمیشین، برگزاری فستیوالهای ویژه بیش از 40 کشور، برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری بویژه جشنواره های فیلم و نمایشگاههای هنری، ساخت فیلمهای سینمایی نیز از جمله دیگر فعالیتهای آن موسسه می باشد.

همچنین برگزاری کارگاههای تخصصی یک تا 15 روزه با حضور مدرسین داخلی و خارجی از جمله کارگردانان و دست اندرکاران فیلم و رسانه به علاوه دوره های منجر به مدرک سه ماهه، یکساله و کارشناسی سه ساله در این مجتمع در جریان است که با همکاری Shobhit University و AAFT (دانشگاه رسانه و هنر) در تمامی رشته های هنری وابسته به حوزه رسانه و صنعت رادیو، سینما، تلویزیون، اینترنت با جمعا 4500 دانشجو شاغل به تحصیل در جریان است.

این موسسه چهار مدرسه عالی تحت پوشش خود دارد که با 300 نیرو اداره در سه مجتمع مجزا اداره می شود.

 ١٤:١٤ - 1397/08/03    /    شماره : ٧١٤٩٧٩    /    تعداد نمایش : ١٥٢خروج