چهارشنبه ٠٥ تير ١٣٩٨
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > پوشش خبری روزنامه انقلاب از سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، تهران، 1397


  چاپ        ارسال به دوست

پوشش خبری روزنامه انقلاب از سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، تهران، 1397


تهیه کننده: شاه عالم اصلاحی
شاه عالم اصلاحی خبرنگار و نماینده روزنامه انقلاب دهلی در روزنامه آخر الذکر شماره مورخ 25 نوامبر 2018م؛ در رابطه با سخنرانی آقای روحانی رئیس جمهور ایران می نویسد: آقای حسن روحانی در 32مین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت: کشورهای غرب به منظور تامین منافع شان سرطانی به نام اسرائیل را در خاور میانه راه انداخته اند در حالیکه ما حتی در مقابل هر گونه جنایت تروریستی بر عربستان هم آمادگی داریم. آقای روحانی در ادامه گفت: حکومت اسرائیل یک حکومت جعلی است. او در ادامه صحبت هایش ضمن تبریک به مناسبت میلاد پیامبر و هفته وحدت در خصوص وضع منطقه ابراز نگرانی کرد.
رئیس جمهور افغانستان نیز در همان کنفرانس خطاب به حضار گفت: وحدت نیاز اساسی است و اگر ما پایبند به آن باشیم هیچ قدرتی نمی تواند ما را شکست دهد.
رئیس جمهور عراق نوری المالکی ضمن تقدیر از تلاش های ایران اسلامی گفت: این حسن تدبیر مقامات ایرانی است که برادران اهل تشیع و تسنن در ایران از روحیه وحدت پسندانه سرشارند.
در پایان مراسم افتتاحیه آیت الله تسخیری در رابطه با اغراض و اهداف کنفرانس صحبت کرد. شایان ذکر است که از هندوستان آقای مولانا امین عثمانی، اکادمی فقه دهلی، آقای ماه رخ میرزا، رئیس دانشگاه عربی، فارسی و اردو خواجه معین الدین چشتی، مولانا سید ذوالقدر رضوی، مولانا عقیل الغروی در آنجا حضور داشتند.
آقای اصلاحی در شماره همان روزنامه مورخ 26 نوامبر 2018م یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری را تیتر خود قرار داده می نویسد: ایران زیر بار هیچ تهدیدی نخواهد رفت. ایشان فرمود: دوستی امریکا و اسرائیل نمی تواند به نفع کشورهای اسلامی منطقه باشد.
این نماینده روزنامه انقلاب دهلی شماره مورخ 27 نوامبر 2018م را به بیانات آیت الله اراکی اختصاص داده است. آیت الله اراکی فرمود: اندیشه های امام مثل گذشته امروز هم در جهان اسلام زنده اند. او ادامه می نویسد: سایر شرکت کنندگان این کنفرانس بین المللی نسبت به بانی انقلاب اسلامی امام خمینی ارادت شان را ابراز نمودند. ناگفته نماند که نمایندگان بیش از 80 کشور در این کنفرانس بین المللی وحدت شرکت کردند و مقالات و مطالب را ارائه دادند.
خبر نگار مورد در شماره 28 نوامبر 2018م در رابطه با پیام ویدیویی اسماعیل هانیه رئیس حماس می نویسد که آقای هاینه در بیاناتش تاکید داشت: در راستای دفاع از فلسطین نیاز به ائتلاف جدید کشورهای اسلامی است. او گفت: امیدوارم کشورهای مانند ایران و ترکیه به کمک خواهندکرد.
او در شماره مورخ 29 نوامبر سخنان آقای ولایتی را تحت پوشش خبری قرار داد و نوشته که آقای دکتر علی اکبر ولاتی گفت: برخی از کشورهای اسلامی در راستای برآورده شدن آرزوهای امریکا تلاش می کنند. مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه موازنه قدرت در منطقه و قلب جهان اسلام به نفع ملت‌های مسلمان و گروه‌های مقاومت در حال تغییر است، اظهار کرد: شرایط و وضعیت مذکور یعنی شکست‌های زنجیره‌ای نظام سلطه و عناصر و گروه‌های وابسته به آن که جمهوری اسلامی ایران در تحقق و ایجاد آن نقش کلیدی بر عهده دارد، چشم‌انداز روشن و امیدوار کننده ای را در پیش روی تحقق وحدت و زمینه‌سازی جهت بازسازی تمدن نوین اسلامی قرار داده است.
وی با اشاره به وضعیت کنونی کشور فلسطین گفت: تمام توطئه‌ها و فتنه‌ها و جنگ افروزی‌هایی که در جهان اسلام انجام می‌شود، از نقطه نظری خاص، فقط در جهت به حاشیه راندن موضوع فلسطین است، این زخم کهنه امت اسلام، و ارتقاء و تضمین امنیت رژیم اشغالگر قدس از طریق ایجاد درگیری‌های درونی بین ملل و مذاهب و فرق مختلف اسلامی و انحراف افکار عمومی از جنایات صهیونیست هاست که مبارزه با آن گام بلندی در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی می‌باشد.
ولایتی اضافه کرد: اکنون دیگر موجودیتی به نام داعش وجود ندارد. جهان اسلام با زمین ‌زدن داعش و پشت سر گذاشتن خونین‌ترین و بی‌سابقه‌ترین توطئه مشترک آمریکا و صهیونیست‌ها علیه خود که با هدف به حاشیه امن کشاندن رژیم غاصب صهیونیستی راه‌اندازی شده بود، بار دیگر فلسطین را در صدر مسائل جهان اسلام قرار داده است.
آقای اصلاحی در شماره انقلاب مورخ 30نوامبر 2018م نوشت: در جلسه اقتصاد دانان قرار شد باید کاری کنیم که خاور میانه از سیطره دلار بیرون بیاید و یک ارز مشترک جدیدی را تصویب کنیم تا بتوانیم در مقابل دیکتاتوری امریکا درحوزه اقتصاد بایستیم. در جمع، پیشنهادات که از سوی اقتصاددانان حاضر در این کنفرانس مطرح شد حاوی بر 20 نکات سازنده اقتصادی بود که چطوری می توان نظام بانکداری ایران و اقتصاد کشورهای اسلامی خاور میانه را بهبود بیشتری فراهم ساخت. متخصصان اقتصاد و تجارت بر این باورند که اگر ما در این راستا موفق شویم می توانیم منطقه از نظری پول ارز و اقتصاد از سیطره ابر قدرت ها نجات بدهیم.
٠٩:٠١ - 1397/09/04    /    شماره : ٧٢١٤١٤    /    تعداد نمایش : ٧١خروج