سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > مراسم گشایش سمینار زندگی، آثار و افکار آیت الله العظمی خامنه‌ای برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور جناب آقای دکتر غلامعلی حداد عادل

مراسم گشایش سمینار زندگی، آثار و افکار آیت الله العظمی خامنه‌ای برگزار شد.


به همت ولایت فاوندیشن دهلی نو و دانشگاه همدرد و مجلس علما سمینار ملی دو روزه زندگی، آثار و افکار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در تاریخ 2 و 3 فوریه 2019 برابر با 13 و 14 بهمن ماه 1397 در محل دانشگاه جامعه همدرد برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این سمینار دو روزه جناب آقای دکتر غلامعلی حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس بنیاد سعدی، حجت الاسلام مهدی مهدوی پور، نماینده محترم مقام معظم رهبری در هند، دکتر علی چگنی سفیر محترم ج.ا.ایران در دهلی نو، دکتر علی دهگاهی رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در دهلی نو، حجت‌الاسلام سید کلب جواد نقوی امام جمعه لکهنو، حجت‌الاسلام سید حمیدالحسن مدیر حوزه علمیه ناظمیه لکهنو، مولانا ذکر باقری از شهر تورنتو کانادا، پروفسور غلام یحیی انجم رییس گروه مطالعات اسلامی دانشگاه همدرد و تعداد زیادی از علما و فضلای شهر دهلی و اطراف حضور داشتند.

مولانا کلب جواد نقوی ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این سمینار تاکید کرد که در اوضاع کنونی که دشمنان انقلاب اسلامی به طور مداوم علیه ایران و رهبری عظیم الشان آن در حال توطئه چینی هستند، برگزاری این سمینار بسیار مغتنم است.
وی افزود برخی آمریکا و ایران را از نظر امکانات و تسلیحات مقایسه می‌کنند ولی باید این نکته را همیشه مدنظر داشت که مردم ایران مجهز به اسلحه ایمان و شهادت‌طلبی هستند که همه اسلحه‌ها در مقابل آن هیچ است.
این روحانی هندی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان ویژگی‌های شخصیتی مقام معظم رهبری پرداخت و تاکید کرد آینده بینی از ویژگی‌های مشترک امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری است. پیش بینی امام خمینی(ره) درباره فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به حقیقت پیوست و آیت الله خامنه‌ای نیز پیش بینی نموده‌اند که به زودی اسراییل از صفحه هستی محو خواهد شد که این پیش بینی نیز به زودی محقق خواهد شد.
وی تاکید کرد تنها ایران است که می‌تواند دوست حقیقی کشور هند باشد و دوستی آمریکا برای کشورها بسیار مضر است.
وی افزود تمام تحریم‌ها و فشارهای علیه ایران تنها به این دلیل است که ایران هیچ وقت ظالمان را همراهی نمی‌کند.


دکتر غلامعلی حداد عادل، رییس بنیاد سعدی، سفر آیت الله خامنه ای در سال 1981 به هند را نقطه عطف روابط همه جانبه دو کشور ایران و هند دانست و گفت: مقام معظم رهبری نگاه ویژه‌ای به هند دارند و دلیل آن گسترش روز افزون روابط دو کشور در عرصههای مختلف است.
رییس بنیاد سعدی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش آیت الله خامنه‌ای در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و رهبری بابصیرت ایشان پرداخت و گفت: ایران اسلامی زیر سایه بصیرت رهبری در مدت کوتاهی توانسته به قدرت فرهنگی و سیاسی در منطقه تبدیل شود.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد به نظر مقام معظم رهبری فرهنگ جزو لاینفک هر ملتی است و استقلال جغرافیایی و سیاسی هیچ ملتی بدون استقلال فرهنگی مقدور نیست.

این اندیشمند دینی و مترجم قرآن در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افکار آیت الله خامنه‌ای در خصوص تهاجم فرهنگی و ارزش‌های ملی گفت: ملت‌ها در مرحله اول باید به مقابله با تهدیدهای فرهنگی بپردازند و ارزش‌های خود را در مقابل امپریالیسم جهانی حفظ کنند.
ریاست محترم بنیاد سعدی در ادامه به موضوع زبان فارسی و اثرات آن در حوزه فرهنگی و سیاسی در منطقه پرداخت و نظرات مقام معظم رهبری در این خصوص را بیان کرد.

وی تاکید کرد بخش اعظمی از پیشینه روابط فرهنگی دو کشور هند و ایران بر پایه زبان فارسی استوار است و رابطه مستقیمی بین محبوبیت زبان فارسی در منطقه و روابط ایران و هند وجود دارد.

دکتر حداد عادل در ادامه به بیان نظریات آیت الله خامنه‌ای در خصوص عدالت اجتماعی پرداخت و گفت: به نظر مقام معظم رهبری جامعه برخوردار از عدالت اجتماعی به مراتب بهتر از دیگران می‌تواند شکوفا شود.

مولانا سید حمید الحسن به بیان ریشه‌های انقلاب اسلامی و علل ظهور آن پرداخت و گفت آیت الله خامنه‌ای با درایت و بصیرت اهداف انقلاب اسلامی را پیش می‌برد و ما شاهد پیشرفت هر چه بیشتر ایران در سالهای اخیر هستیم.
وی افزود شاه ایران روحانیت و طبقه علما را حقیر می‌شمرد و آزادی بیان وجود نداشت اما امام خمینی با قاطعیت و شهامت در حمایت از مظلومان بپا خواست و انقلاب اسلامی را رهبری کرد.
مولانا ذکی باقری با اشاره به اوضاع منطقه گفت در چهار طرف ایران پایگاه‌های نظامی قرار دارد اما با این وجود آمریکا احساس خطر می کند و دلیل آن نظام الهی موجود در ایران و ظلم ستیزی آن است.
وی افزود ما باید با تمام وجود علیه ظلم و استعمار بپا خیزیم و به هیچ وجه ظالمان را همراهی نکنیم.


حجت الاسلام مهدی مهدوی پور در سخنان خود با اشاره به این نکته که ایران در چهل سال گذشته با عبور از تمامی مشکلات و دشواری‌ها آنها را تبدیل به فرصت نموده است، گفت: ما دستاوردهای مهمی در عرصه‌های مختلف داشته ایم که حاصل نلاش و تجربه جوانان ما است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان ویژگی‌های شخصیتی مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: آیت الله خامنه ای قبل از همه یک عالم دینی است که دارای اندیشه جامع دینی است و به نقش دین در سیاست و عرصه‌های مختلف دیگر واقف است.
وی افزود مقام معظم رهبری معتقد هستند که تعالیم اسلامی راهگشای تمامی مشکلات بشری است و ما باید فقط به تعالیم آن عمل کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت مقام معظم رهبری نظریه داعش را مخالف تعالیم ناب اسلام می‌داند و به شدت با آن مبارزه می کند.
وی افزود مقام معظم رهبری حافظ قرآن است و خود در جلسات قرائت قرآن شرکت می‌کند و وی تدریس دینی را نیز به طور منظم انجام می‌دهد.
وی در پایان تاکید کرد که درس مقاومت مقام معظم رهبری برای همه ما مهم است و ما باید شخصیت آیت الله خامنه‌ای را سرمشق خود قرار دهیم.

 

 

 

 ١٢:٥٢ - 1397/11/14    /    شماره : ٧٢٢٩٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٠٠خروج