چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > نشست «امام خمینی و انقلاب اسلامی» در سالن اجتماعات مسجد باب العلم دهلی نو برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با چهل مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

نشست «امام خمینی و انقلاب اسلامی» در سالن اجتماعات مسجد باب العلم دهلی نو برگزار شد.


به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اداره ندای حق دهلی نو نشستی را با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل، رییس بنیاد سعدی، دکتر علی دهگاهی، رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در دهلی نو، دکتر صحرایی معاون پژوهشی و آموزشی بنیاد سعدی، آقای احسان الله شکر اللهی، مدیر مرکز تحقیقات فارسی دهلی نو، مولانا محسن تقوی، امام جمعه مسجد جامع شیعیان دهلی، آقای ایم. ایچ قاسمی، استاد الهیات، دکتر تسلیم رحمانی، رییس شورای سیاسی مسلمانان هند، پروفسور عین الحسن رئیس بخش فارسی دانشگاه جواهر لعل نهرو و تعداد زیادی از علاقه مندان به انقلاب اسلامی و امام خمینی در تاریخ 4 فوریه 2019 در محل مسجد باب العلم دهلی نو برگزار شد.

 

 

دکتر غلامعلی حداد عادل ضمن تبریک به مناسبت چهلین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: هندی ها خیلی بهتر از دیگر ملتها می توانند انقلاب اسلامی ایران را درک کنند چرا که آنها 150 سال درد تسلط استعمار انگلیس را چشیده اند.


وی افزود حضرت آیت الله خامنه ای علاقه خاصی به هند و مردم هند دارند و کتاب نقش مسلمانان در نهضت آزادی هند بیانگر این علاقه است.
وی در ادامه با اشاره به سیاستهای انگلیس در قبال ایران و هند به روند تسلط انگلیسی ها و بعدها آمریکایی ها بر ایران پرداخت و تاکید کرد قبل از انقلاب اسلامی در ایران استقلال، آزادی و اسلام وجود نداشت.


وی تاکید کرد امام خمینی یکه و تنها و در سایه ایمان به خدا و حمایت مردم، رهبری این انقلاب را به عهده گرفت و حرف دل مردم را با شجاعت بیان کرد. ایشان در سال 1342 به زندان رفتند و یک سال بعد به ترکیه و عراق تبعید شدند اما ایمان و توکل و صداقت و شجاعت او باعث شد که یک ملت به ندای او لبیک بگویند.


وی افزود پیروزی انقلاب اسلامی بزرگترین پیروزی مردم ایران در طول تاریخ بود که برای اولین بار مردم خود رهبر خود را انتخاب می کردند.
رییس بنیاد سعدی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش رهبری آیت الله خامنه ای در سالهای اخیر اشاره کرد و افزود باوجود توطئه ها و دشمنی های استعمارگران ، ملت ایران با رشادت به پیشرفت خود در عرصه های مختلف ادامه می دهد.


وی افزود ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نگاه ویژه ای به مشرق زمین دارد و نمونه مهم آن روابط ایران با کشور هند است که هر روز در حال گسترش است.

 ٠٩:٥٩ - 1397/11/16    /    شماره : ٧٢٣٠٤٦    /    تعداد نمایش : ٤٥١خروج