سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > ملاقات دبیر انجمن ایرانی کلکته با رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات دبیر انجمن ایرانی کلکته با رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو


در ادامه روابط صمیمانه خانه فرهنگ ج.ا.ایران در دهلی نو و انجمن ایرانی کلکته ، آقای کی. جاوید یوسف دبیر کل ایران سوسایتی در تاریخ 21 آبان ماه 1398 با ربانی رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در دهلی نو در محل این رایزنی دیدار و گفتگو کرد.

آقای یوسف با اشاره به فعالیتهای علمی این انجمن و سابقه همکاری آن با رایزنی فرهنگی، گفت این سوسایتی به طور مرتب مجله ایندو ایرانیکا را چاپ و منتشر می کند و اخیرا کتابی با عنوان سهم سفیران، رایزنان و روشنفکران ایرانی در گسترش روابط فرهنگی ایران و هند(1947-2016) منتشر کرده است.

وی همچنین درباره کلاس های فارسی که از سوی این انجمن در شهر کلکته برگزار می شود اظهار داشت.

تاکنون 132 اندیشمند و پژوهشگر ایرانی از انجمن ایرانی کلکته بازدید به عمل آورده اند .

آقای یوسف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به مناسب صد پنجاهمین سالگرد تولد مهاتما گاندی یادآور شد. ما برنامه ای در تاریخ 30 ژانویه 2020 تدارک دیده ایم که در آن به مطالعه تطبیقی اندیشه های مهاتما گاندی و آیت الله خمینی می‌پردازیم و ما از دکتر ربانی برای شرکت در این برنامه دعوت به عمل می آوریم.
ربانی رایزن فرهنگی با قدردانی از زحمات انجمن ایرانی کلکته و نقش آن در گسترش فرهنگ ایرانی و فارسی در منطقه گفت: رایزنی فرهنگی از 21 ژانویه الی 19 فوریه 2020 ماه فرهنگی برگزار می کند که شامل برنامه های متنوع مانند نمایش فیلم، برگزاری سمینار و کنفرانس و نشست علمی و رونمایی از تازه‌های کتاب است.
آقای ربانی افزود انجمن می تواند با همکاری رایزنی فرهنگی برنامه هایی با موضوع مطالعه تطبیقی درخصوص شعرای فارسی زبان ایران و هند از جمله میرزا غالب و مولانا برگزار نماید.

 

دکتر ربانی نسخه ای از فصلنامه قند پارسی و فصلنامه اردو زبان راه اسلام را به آقای یوسف هدیه داد.
آقای یوسف در بیستمین دور مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم که در خانه فرهنگ ج.ا.ایران در حال برگزاری است، شرکت کرد.٠٧:٥٠ - 1398/08/22    /    شماره : ٧٣٨٦٠٩    /    تعداد نمایش : ٢٢١خروج